Самые лучшие семена для производителей Украины
Удобрения ОМЕКС - выбор прогрессивных производителей сельхоз продуктов

Вирощування ВЕРБЕНИ

verbena zagal

Вербена – просто знахідка, адже вона чудово доповнює будь-які композиції: у поєднанні із високорослими квітами – грає на контрастах, разом із ампельними рослинами – створює об’ємну композицію, додаючи ефектних штрихів. Навіть якщо її посадити саму – вона завжди виглядає довершено. Вся краса в простоті!
Одним із найкращих видів вербени для ландшафтного дизайну є Вербена гібридна Кварц (Verbena X hybrida), яка є вінцем творіння майже двохсотрічної роботи селекціонерів. Вона, на відміну від інших Вербен, зацвітає на 7-10 днів раніше, утворює значно пишніші кущики висотою 20-25 см, з п’ятипелюстковими суцвіттями та зубчатим листям. Яскраві соковиті кольори квітів: червоний, синій, білий, фіолетовий, кремовий (зустрічаються і двоколірні види), ідеально поєднуються із насичено-зеленим листям.   

verbena collage s 
Завдяки сильній, добре розвиненій, проте компактній кореневій системі – Вербена гібридна Кварц – ідеальний варіант для вирощування розсади на продаж. Окрім того, квіти мають тонкий аромат, який найбільш інтенсивно проявляється на сонячних місцях, повністю розкриваючи свої чари. Саме тому вербену часто висаджують поблизу місць відпочинку і  будинків.
Зрозуміло, що без вербени ми з вами тепер нікуди, тож розберемось як краще її виростити.


Технологія вирощування Вербени із насіння


Вирощування Вербени майже не відрізняється від технології вирощування розсади інших квітів. Якщо ви хоч раз у житті займались розведенням квітів – виростити Вербену для вас не стане проблемою. Якщо ж це перший досвід вирощування – не проблема – докладна інформація, підготовлена нашими спеціалістами, допоможе вам розібратися із цим.
Ми рекомендуємо висівати насіння на розсаду в березні-квітні. Проводити висів раніше не бажано, так як розсада потерпатиме від нестачі світла, що негативно позначиться на її рості. При висіві насіння в лютому, може знадобитися додаткове освітлення.
Давайте детальніше розглянемо процес вирощування, звертаючи увагу на найголовніші моменти.


1. Передпосівна підготовка
Перш за все, потрібно знати, що у насіння вербени оболонка досить міцна, тому для кращого проростання, перед посівом проведіть стратифікацію: за 5 днів (можна і більше) покладіть його у холодильник (не морозильну камеру!). Знижена температура стимулює проростання насіння.
2. Висів насіння
Стратифіковане насіння висівайте в неглибокі ємності, прикриваючи тонким шаром ґрунту. Якщо його залишати на поверхні, то частина сіянців може загинути, бо не зможе звільнитися від насіннєвої оболонки. Ємність накрийте плівкою чи склом, з яких регулярно видаляйте конденсат для створення оптимальних умов вирощування.

  • Ґрунт: підходить універсальна грунтосуміш (середньої важкості). ЇЇ з успіхом можна замінити піском чи перлітом. Рекомендуємо завчасно зволожити субстрат (приблизно за добу), щоб безпосередньо перед висівом він залишався злегка вологим.

  • Температура: на початковому етапі вирощування дуже важливо витримувати температуру в діапазоні 24-27°С, оскільки нижча температура призводить до зниження життєздатності насіння та сходів.

  • Вологість та полив: перші 72 години після посіву, вологість повітря є вирішальним фактором.  Тому проводьте постійне зволоження ґрунту але тільки за допомогою розпилювача (пульверизатора). При звичайному поливі, великий напір води ущільнить грунт, що може призвести до загибелі молодих проростків. Перші 48 годин після висіву підтримуйте вологість повітря близьку до 100%. Потім, на 24 години знизьте частоту обприскувань. Наступні 3-4 дні проводьте поливи тим ж способом по мірі необхідності.

3. Поява та ріст сходів
На 10-14 день після висіву зніміть плівку (скло), якою була накрита ємність. В цей період з’являються перші сходи.

  • Температура:  24-26°С

  • Вологість: поливайте по мірі необхідності. Корисними будуть перерви між поливами, щоб дати підсохнути верхньому шару ґрунту, але не допускайте сильного пересихання ґрунту! Знову звертаємо вашу увагу на спосіб проведення поливу: використовуйте лійку з насадкою для зменшення потоку води. Якщо сходи витягуються і гинуть -  обмежте полив, щоб дати ґрунту прийти до нормального водного балансу.

  • Удобрення: підживлюйте комплексними добривами з низьким вмістом фосфору та високим азоту.

Через 14 днів після висіву, знижуйте температуру до 20-22°С, поливайте сходи по мірі необхідності.
4. Пікіровка
Через місяць після висіву, коли розсада має 2-3 пари справжніх листочків, а коренева система достатньо міцна, проведіть пікіровку рослин в окремі контейнери. Забезпечте ці ємності добрим дренажем та отворами для відведення зайвої вологи.

  •  Температура: 18-20°С

  •  Полив: проводьте регулярно (найкраще в ранкові години) теплою водою по мірі підсихання верхнього шару грунту.

  •  Удобрення: через два тижні після пікіровки проведіть підживлення комплексними добривами.

5. Пересадка на постійне місце вирощування
Висаджуйте розсаду у відкритий ґрунт лише після того, як встановиться тепла погода. Короткочасне зниження температури до -3°С вербена витримає, але тривала дія понижених температур згубно діє на неї. Пересадку здійснюйте разом із грудкою землі. Зверніть увагу, що вербена погано переносить застій води. Тому для покращення водного режиму у кожну ямку покладіть дренаж (наприклад биту цеглу чи щебінь). Це стосується і випадків, коли ви вирощуєте вербену в горщиках. Якщо ви висаджуєте розсаду в дощовий день, то поливати додатково не потрібно. В перші дні після пересадки вербену поливають помірно.
Місце для вербени підійде будь-яке, але, все-таки, найкраще вона росте на добре освітлених ділянках. Певної схеми посадки вербени немає – відстань між рослинами залежить від розміру кущиків, композиції квітника і площі ділянки.
6. Догляд за вербеною
Вербена гібридна – абсолютно безпроблемна рослина. Головний принцип догляду за нею – уникати перезволоження та надлишку азоту в ґрунті, який викликає утворення у рослин великої кількості пагонів, що затримує початок цвітіння.
Вербена - рослина тропічних регіонів, тому достатньо посухостійка. Помірний полив проводьте теплою водою. Найбільше вологи вона потребує під час цвітіння. Розпушувати ґрунт слід тільки в умовах сильної спеки, після проведення поливу. Боротися із бур’янами доведеться лише в перший час, поки кущики не розростуться. Однак існує спосіб, який дозволить вам уникнути цієї не дуже приємної роботи – мульчування. Після посадки замульчуєте ділянку перепрілим листям або декоративним матеріалом – і красиво, і не потрібно ні розпушувати грунт, ні боротися з бур’янами.
Вирощуючи вербену, майте на увазі, що вона потребує регулярних підживлень з використанням комплексних добрив. Проводити їх варто через рівні проміжки часу 3-4 рази за сезон. При  правильному догляді, рослина пишно зацвітає в червні-липні і цвіте до жовтня. Видаляючи відцвілі суцвіття – ви стимулюєте появу нових.


Ідеї для ландшафтного дизайну


Вербена прекрасно себе почуває в будь-якому куточку саду. Вербена виручить вас, якщо  вам потрібно озеленити відкриту сонячну ділянку на якій, ну просто не хочуть рости інші квіти : її листя і бутони не в’януть навіть під прямими сонячними променями!

verbena idea 1


Вербена відмінно виглядає в змішаних квітниках і горщиках, підвісних корзинах, кашпо, балконних ящиках. Це посухостійка рослина, яка має компактну та сильну кореневу систему, тому вона ідеальна для вирощування в контейнерах, горщиках та інших ємностях. Класичними супутниками для таких композицій є петунії та лобелії. 


Оригінально виглядає вербена у великих дерев’яних кадках: густе оксамитове листя і рясний цвіт гармонійно заповнюють простір.


Виграшно низькоросла Вербена гібридна виглядає по краям композицій, в центрі яких ростуть високорослі квіти. Синя вербена чудово
гармонує з жовтими та помаранчевими сортами чорнобривців, календулою, антірінумом (левовий зів), циніями. Червоні сорти прекрасно поєднуються з білим алісумом, антірінумом та петунією. А які альпійські гірки можна облаштувати з її допомогою…